Cihan Aydın Hakem İstatistikleri: Kart, Faul ve Maçlar
Bu profil, Cihan Aydın’ın 2016-2017–2026-2027 dönemindeki mevcut Süper Lig ve Türkiye Kupası maç kayıtlarını kapsar. Lig ve kupa verileri ayrı sunulur; faul ortalamaları yalnız faul verisi bulunan karşılaşmalara dayanır. Veri aralığı, hakemin tüm kariyerinin eksiksiz dökümü anlamına gelmez.
- ⏱️ Cihan Aydın Kaç Maç Yönetti: Profil kapsamında 90 karşılaşma bulunuyor. Organizasyonlara ve sezonlara göre görev dağılımı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.
- 🟨 Cihan Aydın’ın Kart İstatistikleri: 325 sarı ve 19 kırmızı olmak üzere toplam 344 kart kaydı var. Bu toplam, maçların iki takımına gösterilen kartları kapsıyor.
- 📅 Cihan Aydın’ın 2026-2027 Sezonu: Kayıtlı 3 maçta toplam 12 kart bulunuyor. Devam eden sezonun sınırlı maç sayısı, ortalamalar değerlendirilirken dikkate alınmalı.
- ⚖️ Cihan Aydın’ın Dört Büyük Maçları: Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray veya Trabzonspor’dan en az birinin yer aldığı 41 farklı karşılaşmada görev aldı. Derbiler bu toplamda bir kez sayılıyor.
Cihan Aydın’ın Maçlarını ve Takım İstatistiklerini İnceleyin: Aşağıdaki tablolarda takım bazındaki sonuçları ve kart dağılımlarını, sezonluk ortalamaları ve maçların tarih, skor, kart ve faul kayıtlarını inceleyebilirsiniz.
Cihan Aydın, 30 Ağustos 1992 tarihinde Bursa’da doğdu. Futbolculuk kariyerine Bursaspor altyapısında başladı; çocukluk ve gençlik yıllarında futbol oynadıktan sonra hakemliğe yöneldi. 2006 yılında İsveç’te düzenlenen Gothia Cup turnuvasına futbolcu olarak katıldı. Yükseköğrenimini Düzce Üniversitesi’nde tamamladı.
2010 yılında HİF hakemi olarak hakemliğe başladı. İlk altı ay Bursa’da görev yaptı; üniversite eğitimi için Düzce’ye gittikten sonra hakemliği bu şehirde sürdürdü. 14 Mayıs 2025 tarihinde Gaziantep’te oynanan Trabzonspor–Galatasaray Ziraat Türkiye Kupası finalini yönetti.
Cihan Aydın Süper Lig Kart Dağılımı
74 maç
Cihan Aydın Türkiye Kupası Kart Dağılımı
16 maç
Cihan Aydın Dört Büyük Maçı
41Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray veya Trabzonspor içeren maç sayısı.
4 Büyüklerin Maçlarındaki Performans - Cihan Aydın
| Takım | Maç | G | B | M | S | K | F | K/F ↓ | K/M | RK | RF | RK/F |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 12 | 7 | 3 | 2 | 18 | 3 | 126 | 0.167 | 1.75 | 36 | 122 | 0.295 |
| Fenerbahçe | 10 | 5 | 4 | 1 | 18 | 1 | 115 | 0.165 | 1.90 | 33 | 142 | 0.232 |
| Trabzonspor | 14 | 9 | 2 | 3 | 22 | 2 | 148 | 0.162 | 1.71 | 29 | 182 | 0.159 |
| Beşiktaş | 10 | 7 | 2 | 1 | 18 | 0 | 128 | 0.141 | 1.80 | 17 | 133 | 0.128 |
G: Galibiyet · B: Beraberlik · M: Mağlubiyet · S: Sarı kart · K: Kırmızı kart · F: Faul · K/F: Kart / Faul · K/M: Kart / Maç · RK: Rakip kart · RF: Rakip faul · RK/F: Rakip kart / Faul
Cihan Aydın Takım Bazında Kart Dağılımı
| Takım | Maç | G | B | M | S | K | F | K/F ↓ | K/M | RK | RF | RK/F |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gençlerbirliği | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 11 | 0.364 | 4.00 | 10 | 24 | 0.417 |
| Gaziantep FK | 7 | 2 | 1 | 4 | 13 | 1 | 53 | 0.264 | 2.00 | 8 | 66 | 0.121 |
| Sivasspor | 5 | 2 | 2 | 1 | 11 | 2 | 50 | 0.260 | 2.60 | 9 | 68 | 0.132 |
| Kasımpaşa | 9 | 3 | 2 | 4 | 26 | 0 | 133 | 0.195 | 2.89 | 21 | 96 | 0.219 |
| Eyüpspor | 4 | 3 | 1 | 0 | 8 | 1 | 50 | 0.180 | 2.25 | 4 | 63 | 0.063 |
| Kayserispor | 7 | 4 | 0 | 3 | 14 | 1 | 86 | 0.174 | 2.14 | 11 | 80 | 0.138 |
| Hatayspor | 5 | 1 | 2 | 2 | 11 | 0 | 64 | 0.172 | 2.20 | 12 | 48 | 0.250 |
| Galatasaray | 12 | 7 | 3 | 2 | 18 | 3 | 126 | 0.167 | 1.75 | 36 | 122 | 0.295 |
| Samsunspor | 6 | 1 | 2 | 3 | 13 | 1 | 84 | 0.167 | 2.33 | 6 | 67 | 0.090 |
| Ümraniyespor | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 1 | 30 | 0.167 | 1.67 | 5 | 45 | 0.111 |
Sütun başlıklarına tıklayarak sıralayabilirsin.
G: Galibiyet · B: Beraberlik · M: Mağlubiyet · S: Sarı kart · K: Kırmızı kart · F: Faul · K/F: Kart / Faul · K/M: Kart / Maç · RK: Rakip kart · RF: Rakip faul · RK/F: Rakip kart / Faul
Cihan Aydın Sezon İstatistikleri
| Sezon | Maç | Sarı | Kırmızı | Toplam | Ort/Maç | Faul/Maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | 3 | 12 | 0 | 12 | 4.00 | 26.33 |
| 2025-2026 | 21 | 93 | 4 | 97 | 4.62 | 26.57 |
| 2024-2025 | 26 | 103 | 9 | 112 | 4.31 | 26.56 |
| 2023-2024 | 19 | 63 | 1 | 64 | 3.37 | 25.78 |
| 2022-2023 | 13 | 32 | 2 | 34 | 2.62 | 24.11 |
| 2021-2022 | 1 | 4 | 0 | 4 | 4.00 | 35.00 |
| 2020-2021 | 1 | 5 | 0 | 5 | 5.00 | — |
| 2019-2020 | 3 | 7 | 1 | 8 | 2.67 | — |
| 2018-2019 | 1 | 6 | 2 | 8 | 8.00 | — |
| 2017-2018 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0.00 | — |
| 2016-2017 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0.00 | — |
Yönettiği Maçlar - Cihan Aydın
| Tarih | Sezon | Organizasyon | Maç | Skor | Sarı | Kırmızı | Faul |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | 2026-2027 | Süper Lig | Amed - Başakşehir | 5-0 | 3 | 0 | 18 |
| 30.08.2026 | 2026-2027 | Süper Lig | Eyüpspor - Alanyaspor | 2-1 | 4 | 0 | 38 |
| 15.08.2026 | 2026-2027 | Süper Lig | Konyaspor - Rizespor | 0-1 | 5 | 0 | 23 |
| 09.05.2026 | 2025-2026 | Süper Lig | Gençlerbirliği - Kasımpaşa | 3-2 | 14 | 0 | 35 |
| 23.04.2026 | 2025-2026 | Türkiye Kupası | Beşiktaş - Alanyaspor | 3-0 | 1 | 0 | 26 |
| 18.04.2026 | 2025-2026 | Süper Lig | Fatih Karagümrük - Eyüpspor | 1-2 | 3 | 1 | 26 |
| 04.04.2026 | 2025-2026 | Süper Lig | Trabzonspor - Galatasaray | 2-1 | 8 | 1 | 27 |
| 14.03.2026 | 2025-2026 | Süper Lig | Kocaelispor - Konyaspor | 1-2 | 5 | 0 | 25 |
| 09.03.2026 | 2025-2026 | Süper Lig | Kayserispor - Trabzonspor | 1-3 | 4 | 1 | 17 |
| 28.02.2026 | 2025-2026 | Süper Lig | Kocaelispor - Beşiktaş | 0-1 | 3 | 0 | 28 |
Sıkça Sorulan Sorular
Cihan Aydın’ın son yönettiği maç hangisi?
Profildeki en güncel maç kaydı, 13 Eylül 2026 tarihindeki Süper Lig karşılaşması Amed - Başakşehir. Maç 5-0 sonuçlandı; 3 sarı ve 0 kırmızı kart kaydedildi. Bu bilgi sayfadaki mevcut kayıtları esas alır.
Cihan Aydın’ın Süper Lig ve Türkiye Kupası görev dağılımı nasıl?
Mevcut profil kayıtlarında 74 Süper Lig ve 16 Türkiye Kupası maçı bulunuyor. Diğer lig ve turnuvalardaki görevler bu iki organizasyonun toplamına dahil değildir.
Cihan Aydın’ın lig ve kupa maçlarında kart ortalaması kaç?
Mevcut kayıtlarda Süper Lig için maç başına 3,97, Türkiye Kupası için 3,13 kart ortalaması bulunuyor. İki organizasyon birlikte değerlendirildiğinde ortalama 3,82; bu değer kart toplamının maç sayısına bölünmesiyle hesaplanıyor.
Cihan Aydın’ın 2026-2027 sezonu faul verileri neler?
2026-2027 sezonunda 3 maçın tamamında faul verisi bulunuyor. Toplam 79 faul kaydı ve maç başına 26,33 faul ortalaması var.
Cihan Aydın’ın dört büyükler içindeki görev dağılımı nasıl?
Takım bazındaki görev sayıları: Trabzonspor 14 maç, Galatasaray 12 maç, Beşiktaş 10 maç, Fenerbahçe 10 maç. Derbiler iki takımın satırında da yer alabildiği için bu sayılar toplanmaz; takım satırındaki kartlar yalnız o takımın gördüğü kartlardır.
Cihan Aydın’ın yönettiği maçlarda en çok kart gören takım hangisi?
Mevcut takım kırılımında Kasımpaşa, 9 maçta 26 sarı ve 0 kırmızı olmak üzere 26 kartla ilk sırada. Bu toplam yalnız ilgili takımın gördüğü kartları kapsar; aynı maçlardaki rakip kartları dahil değildir.
Cihan Aydın 2025-2026 sezonunda kaç maç yönetti ve kaç kart gösterdi?
2025-2026 sezonuna ait kayıtlarda 21 maç, 93 sarı ve 4 kırmızı olmak üzere 97 kart bulunuyor. Maç başına kart ortalaması 4,62.
Cihan Aydın’ın yönettiği maçlarda faul ortalaması kaç?
Faul verisi bulunan 77 karşılaşmada 2.017 faul kaydı ve maç başına 26,19 faul ortalaması bulunuyor. Faul kaydı eksik karşılaşmalar bu ortalamanın paydasına dahil değildir.
Cihan Aydın’ın en çok maç yönettiği sezon hangisi?
Mevcut sezon kırılımında 2024-2025, 26 maçla ilk sırada. Bu karşılaşmalarda 103 sarı ve 9 kırmızı olmak üzere 112 kart, maç başına 4,31 kart kaydedildi. Bu sıralama yalnız profilin veri kapsamındaki sezonlara aittir.
İlgili Bağlantılar
Hakem kategorisi ve bağlı içerikler arasında gezinmek için kısa yollar.
Cihan Aydın’ın İstatistikleri Nasıl Hesaplanır?
- Veri kapsamı: Bu profil, hakem adına kayıtlı Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarını içerir. Avrupa kupaları, millî maçlar ve diğer organizasyonlar bu istatistiklere dahil değildir. Veri aralığı mevcut kayıtları gösterir; eksiksiz bir kariyer dökümü olarak değerlendirilmemelidir.
- Kart toplamı ve ortalaması: Genel ve sezonluk kart değerleri, maçların iki takımına yazılan sarı ve kırmızı kartların toplamıdır. Kart/Maç, toplam kart sayısının kapsamdaki maç sayısına bölünmesiyle hesaplanır.
- Faul verisinin kapsamı: Kayıtlı 90 karşılaşmanın 77 tanesinde faul verisi bulunur. Faul/Maç, kayıtlı faul toplamının faul verisi bulunan maç sayısına bölünmesidir. Eksik faul verisi sıfır sayılmaz; bulunan kayıtlar da kısmen eksik olabilir.
- Takım ve rakip sütunları: Takım satırındaki kart ve faul sayıları yalnız ilgili takıma aittir. Rakip Kart ve Rakip Faul, karşı taraftaki takımın değerleridir. G, B ve M, takımın galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet sayılarını belirtir.
- Dört büyükler ve derbiler: Dört büyüklerden en az birinin oynadığı her maç genel dört büyük maç sayısına bir kez eklenir. İki büyük takımın karşılaştığı bir derbi her iki takımın satırında da bulunduğu için bu satırlardaki maç sayıları toplanmamalıdır.
- Kart/Faul oranı: Kart/Faul, takımın sarı ve kırmızı kart toplamının kayıtlı faul toplamına bölünmesidir. Rakip Kart/Faul aynı işlemi rakip takımın değerleriyle yapar. Kart ile faul olayları tek tek eşleştirilmez; faul kaydı eksikse iki değerin kapsadığı maçlar farklılaşabilir.
- Eksik kayıtlar ve yorum sınırı: “Kart ve faul verisi bekleniyor” etiketli maçlarda çizgiyle gösterilen alanlar doğrulanmış sıfır değildir. Az maçlı örneklemlerde tek bir karşılaşma ortalamayı belirgin biçimde değiştirebilir. Bu veriler hakem kararlarının doğruluğunu veya tarafsızlığını ölçmez.